Media odgrywają coraz ważniejszą rolę w naszym życiu. Są z nami praktycznie wszędzie. Bez nich nie wiedzielibyśmy co się dzieje wokół nas. Media mają ważną rolę do odegrania i wszyscy o tym wiemy. Jednocześnie jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że media mają wiele wad.

Wady mediów

Media mają to do siebie, że są bardzo stronnicze. Oczywiście dziennikarze starają się aby informacje które przekazują były obiektywne. Problem polega jednak na tym, że obiektywność to ideał do którego się dąży, ale którego nie sposób w praktyce osiągnąć. To właśnie powoduje, że media często wprowadzają nas w błąd. Jest to wyzwanie dla odbiorców, którzy mają obowiązek cały czas analizować informacje do nich dochodzące. Kolejną wadą mediów jest fakt, iż zabierają one nam tak wiele czasu. Nawet jeśli byśmy chcieli robić coś innego, to i tak media wraz ze stertą nowych informacji są cały czas obok nas. W konsekwencji, jesteśmy skazani na bycie wystawionym na mnóstwo informacji, które nas pochłaniają. Dopiero po pewnym czasie orientujemy się, że nie potrzebujemy tego wszystkiego. Jest już jednak za późno.

Media i robienie pieniędzy

Media to jednak nie tylko zestawienie wad i zalet. To także przestrzeń, która pozwala robić pieniądze. Mamy tu nie tylko na myśli fakt, że media same w sobie służą do zarabiania na przekazywaniu informacji. Chodzi o coś więcej. Są one kanałem wykorzystywanym po to, aby napędzać biznes i komunikować się z konsumentami. Ma to bardzo duże znaczenie w praktyce, ponieważ reklama i marketing nie mogą istnieć bez mediów. Bez tego zaś komunikacja z konsumentami nie ma racji bytu. Taka sytuacja może zaś prowadzić do kryzysów finansowych i ekonomicznych.

Media i wirtualny świat

W ostatnich czasach coraz większą rolę odgrywa Internet. To medium zaczyna dominować i wygrywać rywalizację z prasą, radiem i telewizją. Nie dziwota, wszak Internet łączy w sobie te wszystkie media. Jego rola na mapie cywilizacyjnej świata jest coraz większa. Dotyczy to samej komunikacji jak i biznesu.